Kim jesteśmy

Prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka

prezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka

Neonatolog o wielkim sercu nie tylko dla wcześniaków. To ona w 2012 roku zwołała ludzi dobrej woli, aby wspólnie działać na rzecz wcześniaków. Była przez wiele lat Prezesem Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i kierownikiem Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu im. ks. Anny Mazowieckiej WUM w Warszawie. Pomimo tego, że jest już na emeryturze jej kalendarz jest wciąż zapełniony – wygłasza wykłady, udziela się w wielu instytucjach nie tylko w Polce, ale również na Ukrainie.

Elżbieta Brzozowska

wiceprezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka

Mama 4 dzieci, która od 10 lat prowadzi firmę consultingową zajmującą się tematyką zdrowotną, w tym od 8 lat neonatologią. Z Koalicją dla wcześniaka związana od początku jej istnienia. Zaangażowana w projekty, które mają poprawić system opieki zdrowotnej nad wcześniakami, ale także komunikację między personelem medycznym a rodzicami wcześniaków. Każda z jej ciąż była zagrożona porodem przedwczesnym, ale dzięki lekarzom ze Szpitala na Karowej udało się dotrwać do 38. tygodnia. Działania na rzecz wcześniaków traktuje jako spłacenie długu wdzięczności wobec lekarzy i losu.

Adriana Misiewicz

wiceprezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka

Mama 2 córek, która od 8 lat wspólnie z Elą Brzozowską i Panią Profesor działa na rzecz wcześniaków. Wie doskonale, co to znaczy ciąża zagrożona i choć jej historia skończyła się pomyślnie – dzieci urodziły się o czasie i zdrowe – to od wielu lat pomaga rodzicom wcześniaków. Przygotowuje dla nich poradniki, gazetki, współpracuje z neonatologami, uczestniczy w spotkaniach międzynarodowych dla organizacji działających na rzecz dzieci urodzonych przedwcześnie.

Joanna Nycz

członek wspierający Fundację Koalicja dla wcześniaka

Z zawodu mikrobiolog specjalista immunologii, od wielu lat związana z sektorem zdrowia oraz farmacją. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym poszukuje innowacyjności, nie uznając drogi na skróty. Do Fundacji doprowadziła ją "Paczuszka dla Maluszka". Inicjatywa powstała z myślą o ukraińskich noworodkach rodzących się w Warszawie oraz konieczności dedykowanego rozwiązania dla tej grupy pacjentów. Wsparcie ze strony najbliższych odegrało kluczową rolę w jej doświadczeniach związanych z macierzyństwem stając się natchnieniem do pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.