Aktualności

Szczepienie przeciwko COVID-19 u kobiet karmiących piersią [STANOWISKO]

Krajowy Nadzór w dziedzinie Neonatologii oraz Polskie Towarzystwo Neonatologiczne przygotowało stanowisko dotyczące możliwości szczepień przeciwko COVID-19 u kobiet karmiących piersią.

Więcej

Szczepienia rodziców wcześniaków na COVID-19 [PROCEDURA]

Prof. Ewa Helwich, konsultant krajowa w dziedzinie neonatologii, opracowała procedurę określającą, którzy rodzice wcześniaków mogą zostać zakwalifikowani do szczepień przeciwko COVID-19.

Więcej

Rodzice hospitalizowanych wcześniaków będą szczepieni przeciwko COVID-19!

Rodzice dzieci urodzonych przedwcześnie, które wymagają hospitalizacji w oddziałach intensywnej terapii i patologii noworodka zostali decyzją Ministra Zdrowia dołączeni do tzw. grupy “zero” do szczepień przeciwko COVIC-19. Ogromnie cieszymy się z tej bardzo ważnej i dobrej decyzji, dziękujemy, że została podjęta w tak krótkim czasie.

Więcej

Petycja rodziców wcześniaków – chcą mieć pierwszeństwo przy szczepieniu na COVID-19, by znowu mogli być przy swoich dzieciach

Fundacja Koalicja dla wcześniaka na prośbę rodziców apeluje do Premiera RP, Ministra Zdrowia oraz Rzecznika Praw Pacjenta o dodanie rodziców wcześniaków hospitalizowanych na Oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka do tzw. grupy 0 do szczepień przeciwko COVID-19.

Więcej

Światowy Dzień Wcześniaka 2020 Razem dla wcześniaków – w trosce o ich przyszłość

Światowy Dzień Wcześniaka w cieniu pandemii koronawirusa to trudny czas dla wcześniaków i ich rodziców oraz lekarzy, pielęgniarek neonatologicznych i położnych, którzy walczą
o zdrowie i życie najmniejszych z najmłodszych. Fundacja Koalicja dla wcześniaka chce rozświetlić ten smutny czas symbolicznym muralem autorstwa jednego z najbardziej znanych polskich grafików Andrzeja Pągowskiego, którego dzieło znajduje się na budynku przy ul. Waryńskiego 3 przy Metrze Politechnika w Warszawie.

Więcej

Bezpieczna wizyta

Wizyta w poradni neonatologicznej może być bezpieczna nawet w dobie COVID-19. Wystarczy przestrzegać określonych zasad, które są przedstawione w filmie “Bezpieczna wizyta”

Więcej
Następna strona »